O nás

Po nemecky som sa naučila ešte ako dieťa. U mňa to išlo tak nejak samo. Pozeraním nemeckých filmov, rozprávok a seriálov som začala postupne rozumieť a rozprávať.

Neskôr som nemčinu išla študovať, a odvtedy sa stala súčasťou môjho pracovného i súkromného života. Som ňou obklopená každý deň. Stala sa mojou záľubou i chlebíčkom.

Pred 3 rokmi som mala možnosť pracovať v Lindau ako lektorka nemčiny v letnom tábore pre deti z celej Európy, ktoré sa chceli zdokonaliť v tomto dnes tak žiadanom jazyku. Tu som prišla na myšlienku, ponúknuť niečo obdobné aj našim deťom. Kurz, z ktorého si niečo odnesú, ktorý im do budúcna môže pomôcť, a to všetko za zlomok ceny.

Denný tábor s nemčinou je projekt, v ktorom sa skĺbi možnosť ako nenásilnou formou zoznámiť deti s nemčinou, ponúknuť im pozitívne podnety a asociácie, ktoré ich budú sprevádzať ich ďalším životom. V dennom tábore strávia príjemné chvíle s novými kamarátmi a môžu upustiť uzdu svojej fantázii pri kreatívnych činnostiach.

Je pre mňa dôležité, aby aj deti, ktoré doteraz s nemčinou neboli v kontakte, alebo naopak už boli ale zatiaľ u nich moc nezabodovala, vďaka našim cieleným aktivitám s rodeným hovorcom z Nemecka získali potrebné sebavedomie a chuť učiť sa ju.

Denný tábor sa organizuje v krásnych priestoroch Alba centra, ktoré im ponúka podnety a bezpečie ktoré potrebujú.

Mňa si nemčina získala a som za to vďačná. Verím, že si vďaka nášmu dennému táboru nájde cestu aj k Vašim deťom.

Daša Geršiová - GERMANICA