O nás

 

Po nemecky som sa naučila ešte ako dieťa. U mňa to išlo tak nejak samo. Pozeraním nemeckých filmov, rozprávok a seriálov som začala postupne rozumieť a rozprávať.

Nemčinu som išla následne študovať, a odvtedy je súčasťou môjho pracovného i súkromného života. Absolvovala som pracovné pobyty v Nemecku i Rakúsku. Som ňou obklopená každý deň. Stala sa mojou záľubou i chlebíčkom.

Nemčinu učím už 12 rokov a popri tom sa venujem prekladom a tlmočeniu. Rozvíjať sa treba neustále, preto pravidelne absolvujem školenia s cieľom zabezpečiť mojim študentom najväčšiu možnú odbornosť a profesionalitu.

Z počiatku som sa orientovala iba na výučbu dospelých. Pre všetkých nadšencov nemčiny som od októbra 2018 začala organizovať pravidelné bezplatné stretnutia nemeckej konverzácie v antikvariáte Pod Vŕškom.

Na myšlienku ponúknuť kurzy aj deťom a to spôsobom ktorý im je blízky som prišla pred 3 rokmi, kedy som mala možnosť pracovať v Lindau ako lektorka nemčiny v letnom tábore pre deti z celej Európy. Niečo obdobné som chcela priniesť aj k nám domov. Kurz, vďaka ktorému si deti vytvoria pozitívny vzťah k nemčine, lebo to je jeden zo základných predpokladov osvojenia si cudzieho jazyka.

Denný tábor s nemčinou je projekt, v ktorom sa skĺbi možnosť ako nenásilnou formou zoznámiť deti s nemčinou, ponúknuť im pozitívne podnety a asociácie, ktoré ich budú sprevádzať ich ďalším životom. V dennom tábore strávia príjemné chvíle s novými kamarátmi a môžu upustiť uzdu svojej fantázii pri kreatívnych činnostiach. Tábor sa vedie v duchu kalokagatie. Deti si posilňujú nie len ducha, ale i svoje telo. Cvičíme, hráme sa a tešíme sa z leta.

Je pre mňa dôležité, aby aj deti, ktoré doteraz s nemčinou neboli v kontakte, alebo naopak už boli ale zatiaľ u nich moc nezabodovala, vďaka našim cieleným aktivitám s rodeným hovorcom z Nemecka získali potrebné sebavedomie a chuť učiť sa ju.

Denný tábor sa organizuje v krásnych priestoroch Alba centra, ktoré im ponúka podnety a bezpečie ktoré potrebujú.

Mňa si nemčina získala a som za to vďačná. Verím, že si vďaka našim kurzom, letnému táboru a aktivitám ktoré vyvíjame, nájde cestu aj k Vám.

 

 

      

 

 

  Daša Geršiová - GERMANICA